ERGİ’DEN TURKISH AIRLİNES ANTALYA OPEN’A VEDA

Türkiye Tenis Federasyonu himayesinde Kaya Hotels and Resorts ve GD Tennis Academy'nin ortaklaşa düzenlediği Turkish Airlines Antalya Open’da Ergi Kırkın, bugün oynadığı ikinci eleme turu maçında Slovak Filip Horansky’ye 58 dakika sonunda 6-2, 6-1’lik setlerle mağlup oldu.

Dün kariyerinde ilk ATP galibiyetine imza atan 19 yaşındaki Ergi, dünya 302 numarası Horansky karşısında maça iyi başlasa da, ilk setin üçüncü oyununda servisini kırdırdı. Setin kalanında Ergin, bir türlü oyuna giremedi ve ilk seti 6-2 ile kaybetti.

İkinci sette, üçüncü oyunda kırdırdığı servisle gardı düşen Ergi Kırkın, servis oyunlarında çok etkisiz kaldı. Ergi, 26 dakika süren bu seti 6-1 kaybederek, Turkish Airlines Antalya Open macerasında ana tabloya katılamadan veda etti.

Ergi Kırkın, maçtan sonra basın toplantısında şunları söyledi: “Dün Radu Albot karşısında servislerim çok iyiydi ve maçı kazanmam da etkili oldu. Bugün ise dünkü maçın yorgunluğuna, bugün servis oyunlarımda fazlasıyla hata yapmam eklenince, zaten çimde iyi bir raket olan Horansky’ye kaybettim”.

Günün diğer eleme maçlarında ise şu sonuçlar alındı:

Taro Daniel (Japonya) - Roberto Ortega Olmedo (İspanya): 6-3, 6-1

Blaz Kavcic (Slovenya) – Aleksandr Nedovyesov (Kazakistan): 3-6, 6-3, 6-3

Mikhail Youzhny (Rusya) – Laurynas Grigelis (Litvanya): 6-7, 6-4, 6-2

Turkish Airlines Antalya Open’da tekler ana tablo maçlarından ikisi de bugün oynandı. Turnuva 6 numarası Portekizli  Joao Sousa, Alman Florian Mayer’i 6-2’lik iki setle 53 dakikada devirdi.

Günün diğer ana tablo mücadelesinde ise dünya 85 numarası Gürcistanlı Nikoloz Basilashvili, İspanyol raket Roberto Carballes Baena’yı  6-2, 6-3’lük setlerle mağlup ederek adını ikinci tura yazdırdı.

Çiftler ana tablosunda oynanan tek çiftler maçında 3 numaralı seri başı Sander Arends / Matwe Middelkoop çifti, Mirza Basic / Dusan Lajovic ikilisini 6-7, 7-6, 10-8’lik setlerle mağlup etti.

Turkish Airlines Antalya Open’a yarın 8’i teklerde, 3 tanesi de çiftlerde olmak üzere toplam 11 maçla devam edilecek.

24.06.2018 19:14:49