MONFİLS, TURKISH AIRLINES ANTALYA OPEN'A GALİBİYETLE BAŞLADI

Türkiye Tenis Federasyonu himayesinde Kaya Hotels and Resorts ve GD Tennis Academy’nin ortaklaşa düzenlediği Turkish Airlines Antalya Open’da dördüncü günün önemli maçında Gael Monfils, Sloven raket Blaz Kavcic’i 6-3, 5-7, 7-5 ile geçerek, çeyrek finale yükseldi.

Turnuva 4 numarası ünlü Fransız raket Gael Monfils, elemelerden gelen Slovenyalı rakibi Blaz Kavcic karşısında oldukça fazla zorlandı. Seyircilerin büyük ilgi gösterip tribünleri doldurduğu maçın, ilk setinin altıncı oyununda kırdığı servisle rahatlayan Monfils, set genelinde muazzam işleyen servisleri ile rakibini ilk sette 6-3 ile geçti.

İkinci sete de seyircinin desteği ile iyi başlayan Fransız raket, servis kırarak başladığı sette 4-3 önde ve servis atarken Kavcic’in inatçı oyununa cevap veremedi ve bu defa servisini kırdıran taraf oldu. Setin devamında kontrolü eline alan dünya 176 numarası Blaz Kavcic, ikinci seti 7-5 ile kazanarak maçı final setine taşıdı.

Üçüncü sette her iki taraf da servis oyunlarında genel olarak çok başarılı performanslar sergiledi, ta ki setin on birinci oyununa kadar. Kavcic’in servisinde eline geçen ilk şansta servis kıran Monfils sette 6-5 öne geçip, maç için servis atmaya başladı. Fazlasıyla zorlansa da servisinde hata yapmayan Fransız yıldız, seti 7-5, 2 saat 4 dakika süren maçı 2-1 kazanarak çeyrek finalde İspanyol raket Guillermo Garcia-Lopez ile eşleşti.

Turnuva 1 numarası Fransız Adrian Mannarino, 1 saat 18 dakika süren maçta, Litvanyalı Ricardas Berankis’i 6-4, 7-5 ile yenerek çeyrek finale yükseldi. Mannarino, son sekizde Portekizli Joao Sousa ile eşleşti.

Günün diğer tekler maçlarında alınan sonuçlar şöyle:

Guillermo Garcia Lopez (İspanya) – Robin Haase (Hollanda): 6-2, 6-7, 7-6

Mirza Basic (Bosna Hersek) – Joao Sousa (Portekiz): 6-7, 6-4, 6-4

Damir Dzumhur (Bosna Hersek) - Marius Copil (Romanya): 4-6, 6-4, 6-4

Pierre-Hugues Herbert (Fransa) - Yuichi Sugita (Japonya): 2-6, 6-4, 7-6

Çiftler kategorisinde oynanan maçlarda ise şu sonuçlar alındı:

Marcelo Demoliner (Brezilya) / Santiago Gonzalez (Meksika) – Andres Molteni (Arjantin) / Hans Podliplink-Castillo (Şili): 6-1, 7-6

Sander Arends (Hollanda) / Matwe Middelkoop (Hollanda) - Radu Albot (Makedonya) / Guido Pella (Arjantin): 6-4, 3-6, 10-7

Max Mirnyi (Belarus) / Philipp Oswald (Avusturya) – Jonathan Eysseric (Fransa) / Hugo Nys (Fransa): 3-6, 7-6, 10-5

Roman Jebavy (Çekya) / Julio Peralta (Şili) - Guillermo Garcia Lopez (İspanya) / Joao Sosa (Portekiz): 7-6, 3-6, 10-6

 

30.06.2018 13:10:55