TURKİSH AİRLİNES ANTALYA OPEN'DA DZUMHUR - VESELY YARI FİNALİ

Türkiye Tenis Federasyonu himayesinde Kaya Hotels and Resorts ve GD Tennis Academy’nin ortaklaşa düzenlediği Turkish Airlines Antalya Open’da günün ilk çeyrek final mücadelesinde 2 numaralı seri başı Damir Dzumhur, Fransız Pierre-Hugues Herbert'i 6-4, 6-1'lik setlerle yenerek yarı finale yükseldi.

ATP 30 numarası Bosnalı raket Dzumhur, bir önceki turda geçen senenin Antalya Open şampiyonu Yuichi Sugita’yı mağlup eden rakibi karşısında ilk setin beşinci oyununda rakibinin servisini kırdı. Setin kalanında bu avantajını değerlendiren 26 yaşındaki Dzumhur, ilk seti 6-4 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sete muazzam giriş yapan Dzumhur, ilk oyunda kırdığı servisin ardından seti adeta tek başına domine etti. Dün Sugita karşısında geç saatlere kadar devam eden maçı sonrası fazla dinlenmeye zaman bulamayan Herbert, setin kalanında maça bir türlü giremedi ve demoralize oldu. Bir ara raketini sinirden yere fırlatan Herbert, 6-1 ile ikinci seti, 1 saat 3 dakika süren maçı da 2-0 ile kaybetti.

Günün diğer çeyrek final mücadelesinde Çekyalı Jiri Vesely, Gürcü rakibi Nikoloz Basilashvili karşısında 7-6, 6-2 ile galip gelip, yarı finale yükseldi. 26 yaşındaki Vesely, bir önceki turda da turnuvanın favorilerinden İspanyol Fernando Verdasco’yu elemişti.

Bugünün kazananları Dzumhur ile Vesely yarın yarı finalde karşı karşıya gelecek.

Çiftlerde günün biten yarı final maçı ise şöyle:

Sander Arends (Hollanda) / Matwe Middelkoop (Hollanda) – Max Mirnyi (Belarus) / Philipp Oswald (Avusturya): 7-6, 6-3

30.06.2018 13:18:11