TURKİSH AİRLİNES ANTALYA OPEN'DA İLK FİNALİST DZUMHUR

Türkiye Tenis Federasyonu himayesinde Kaya Hotels and Resorts ve GD Tennis Academy’nin ortaklaşa düzenlediği Turkish Airlines Antalya Open’da günün tekler ilk yarı finalinde Damir Dzumhur, Jiri Vesely’i 6-3, 7-6 ile yenerek ilk finalist oldu.

Daha önce tek karşılaşmalarını 2016 Sofya’da oynayan ve o gün 2-1 kazanan Dzumhur, bugün ilk sette daha etkili olan taraftı. Eşit giden sette, 4-3 önde iken, rakibinin servisinde üç kez servis kırma şansı elde eden Bosnalı raket, ikincisinde değerlendirdiği bu puanla bir anda 5-3 öne geçti. Setin kırılma anı olan bu oyundan sonra set için servis atan 26 yaşındaki Dzumhur, sadece 29 dakikada ilk seti 6-3 ile kazandı.

Antalya Open’da 2 numaralı seri başı olan dünya 30 numarası Dzumhur, ikinci sete de hızlı bir giriş yaptı. Çekyalı rakibi Jiri Vesely’nin servisini sıfıra karşı kırdı ama hemen ardından kendi oyununda bu defa aynı hataya düştü: 1-1. Bu bölümde ilk sete nazaran, daha istekli ve kararlı bir görüntü sergileyen 24 yaşındaki Vesely, setin sonuna kadar oyundan hiç düşmedi ve seti tie break’e kadar götürdü. Mental gücün ve tecrübenin daha fazla hissedildiği tie break’te Dzumhur, rakibine adeta tenis verdi. Vesely’e tie break’te sadece bir oyun kazanma izni veren Damir Dzumhur, maçı bir saat 20 dakikada 2-0 kazanarak, kariyerinin dördüncü ATP finaline yükseldi.

İlk kez çim zeminde final oynayacak olan Dzumhur, üçüncü tekler şampiyonluğu için yarın Antalya Open finalinde Adrian Mannarino – Gael Monfils galibi ile oynayacak.

30.06.2018 13:34:08