TURKISH AIRLİNES ANTALYA OPEN'DA SON FİNALİST MANNARİNO

Türkiye Tenis Federasyonu himayesinde Kaya Hotels and Resorts ve GD Tennis Academy’nin ortaklaşa düzenlediği Turkish Airlines Antalya Open’da günün tekler son yarı finalinde Adrian Mannarino, Gael Monfils’i 4-6, 7-6, 6-4 ile yenerek finalde Damir Dzumhur’un rakibi oldu.

Fransız iki raketi buluşturan yarı final mücadelesinde ilk setin neredeyse tamamı adeta antrenman havasında geçti. Her iki raket de kendi servis oyunlarında hiç zorlanmadılar. Ta ki, setin onuncu oyununa kadar. Bu bölüme 5-4 geride giren geçen senenin Antalya Open finalisti Adrian Mannarino, fazlasıyla basit hata yaptığı servis oyununun finalinde çift hata ile servisini kırdırarak ilk seti 6-4 kaybetti.

Yarım saat süren ilk setin ardından ikinci set, ilk setin kopyası gibi başladı. ATP 41 numarası Monfils, özellikle servislerinde mükemmele yakın bir performans gösterdi. İkinci sette 7, maç boyunca 17 ‘ace’ atan Gael Monfils karşısında Mannarino’da kendi servis oyunlarına tutununca, tie break’e gidildi. ATP 24 numarası Adrian Mannarino, ilk üç oyunu kazanarak mükemmel başladığı tie break’i 7-4 ile bitirip, maçı final setine taşıdı.

FİNAL SETİ NEFES KESTİ!

Heyecanın bir an bile eksilmediği son sette, taraflar karşılıklı olarak servis kırarak üçüncü sete başladılar. Maçın ‘kırılma anı’ diyebileceğimiz setin üçüncü oyununda Gael Monfils, rakibinin servisinde 0-40’ı yakalamasına rağmen bu avantajını değerlendiremedi. Hatta bu oyunda bir ara kaybettiği puan sonrası file önünde yere yıkılan Monfils, setin en kritik yerinde 5-4 geride iken servisini kırdırınca Mannarino iki saat bir dakika süren maçta kazanan taraf oldu.

Bugün 30 yaşına giren Adrian Mannarino, kariyerinin beşinci finalinde (üst üste 2 defa Antalya) ilk ATP şampiyonluğu için yarın Damir Dzumhur’un karşısına çıkacak. Finalin iki ismi kariyerlerinde daha önce bir kez birbirlerine rakip oldular. 2014 Winston-Salem’de oynanan maçı Mannarino 2-0 kazanmıştı. Tekler finali yarın saat 15.00'de oynanacak.

30.06.2018 13:40:34