TURKİSH AİRLİNES ANTALYA OPEN'DA DEMOLİNER-GONZALEZ ÇİFTİ ŞAMPİYON OLDU

Türkiye Tenis Federasyonu himayesinde Kaya Hotels and Resorts ve GD Tennis Academy’nin ortaklaşa düzenlediği Turkish Airlines Antalya Open’da çiftler finalinde Brezilyalı Demoliner ile Meksikalı Gonzalez çifti mutlu sona ulaştı.

1 saat 35 dakika süren final mücadelesinde Marcelo Demoliner / Santiago Gonzalez çifti, Hollandalı rakipleri Sander Arends / Matwe Middelkoop tandemi karşısında ilk seti, 7-5 önde bitirdiler. İkinci sette taraflar servis oyunlarına tutununca setin galibini tie break belirledi. Bir maç puanı çeviren Arends / Middelkoop ikilisi, 8-6’lık tie break sonucu ile maçı karar setine taşıdı.

Karar seti, tam da final maçına yakışır şekilde büyük bir çekişmeye sahne oldu. Çeyrek finalde 4 numaralı seri başı Molteni / Podlipnik çiftini de elemeyi başaran Demoliner / Gonzalez tandemi, finalde 3 numaralı seri başı Arends / Middelkoop ikilisini de 10-8 biten karar seti sonrasında mağlup ederek şampiyon oldu.

Kariyer birlikteliklerinin onuncu maçında altıncı galibiyetini alan Demoliner / Gonzalez çifti ilk kez bir arada bir ATP şampiyonluğuna imza attılar. Öte yandan Marcelo Demoliner ilk çiftler şampiyonluğuna ulaşırken; partneri Santiago Gonzalez ise on ikinci çiftler zaferini elde etti.

30.06.2018 13:42:37