‘’TESİSLER ATP SEVİYESİ İÇİN BİLE FAZLASIYLA YETERLİ’’

Turkish Airlines Antalya Open’da kura çekimi, İspanyol tenisçi Pablo Carreno Busta, Yankı Erel, Ergin Kırkın, Kaya Palazzo Genel Müdürü Alper Türlü, Turnuva Süpervizörü Carlos Sanchez ve Turnuva Başhakemi Fernando Sanchez’in katılımıyla gerçekleşirken, korta inmeyi bekleyen raketler organizasyonla ilgili görüşlerini dile getirdiler.

2017 yılında kariyerinin zirvesi olan dünya 10 numarasını gören ve tur seviyesinde üç kez şampiyonluk yaşayan Pablo Carreno Busta, 4 numaralı seribaşı olarak mücadele edeceği Antalya’da tesislere ve kortlara dikkat çekti.

Daha önce burada Futures turnuvaları oynadığını belirten Carreno Busta, ‘’O zamanda bu yana büyük bir gelişim yaşandığını söyleyebilirim. Mevcut tesisler ATP seviyesi için bile fazlasıyla yeterli gözüküyor. Antrenmanlardan edindiğim tecrübeye göre kortların zemini de oldukça iyi ve tenis oynamaya müsait. Umarım turnuva sonuna kadar bu şekilde devam eder’’ şeklinde konuştu.

EREL: İLK KEZ BU SEVİYEDE OYNAYACAĞIM İÇİN MUTLUYUM

Wimbledon‘da genç erkekler kategorisinde elde ettiği şampiyonlukla Türk tenisi adına bir ilki gerçekleştiren milli tenisçi Yankı Erel, ATP seviyesinde ilk kez yer alacağı için duyduğu mutluluğu dile getirdi.

İlk kez bu seviyede oynamasına olanak sağlayan wild card için teşekkürlerini ileten Erel, Turkish Airlines Antalya Open’a da ev sahipliği yapan çim kortun oyun tarzına olan yatkınlığı üzerinde durdu:

‘’Çim benim favori zeminim. Oyun tarzım gereği servis voleye yatkınım ve servis vole oynamayı seviyorum. Bu tarzıma da en uygun zemin elbette çim. Oyun tarzıma yatkın olan çim korttaki tek grand slam Wimbledon’da da gençlerde çiftler şampiyonluğu yaşamıştım. Burada da elimden geleni yapacağım.’’

Kura çekiminde açıklamalarda bulunan bir diğer milli tenisçimiz Ergi Kırkın ise geçtiğimiz yıl da mücadele ettiği turnuvanın denklik seviyesine dikkat çekti. Antalya’Da bir kez daha korta çıkacağı için çok heyecanlı olduğunu söyleyen Kırkın, ‘’Burada oynamaktan her zaman büyük keyif alıyorum. Çok zorlu bir turnuva olacak. Hiçbir maçta favori bir tarafın olacağını düşünmüyorum. Maçlar çok zorlu geçecek. Kendi adıma şu ana kadar iyi bir sezon geçiriyorum. Burada da kendi oyunumu yakalayabilirsem rakiplerim için tehlikeli bir rakip olacağıma inanıyorum’’ şeklinde konuştu.

22.06.2019 01:20:53