1 NUMARALI SERİBAŞIDAN SÜRPRİZ VEDA

ATP sezonunun sekiz çim kort turnuvasından biri olan Turkish Airlines Antalya Open’ın favori isimlerinden 1 numaralı seribaşı Benoit Paire, elemelerden gelen Viktor Troicki’ye kaybederek Antalya’ya erken veda etti.

ATP turun tecrübeli isimlerinden 33 yaşındaki Viktor Troicki, dünya 32 numarası Fransız raket Paire’i, 1 saat 42 dakika süren karşılaşmada iki tie-break neticesinde 7-6, 7-6 ile geçmeyi başardı.

Bu sezon ATP seviyesindeki tek galibiyetini Avustralya Açık’ta alan dünya 193 numarası Troicki, Yankı Erel, Ortega Olmedo ve Josef Kovalik’in ardından Benoit Paire’i de geçerek Antalya’da adını çeyrek finale yazdırdı.

Türkiye’de ilk kez bir ATP turnuvası oynayan Benoit Paire ise ace (11-5) ve ilk servislerden puan çıkarma (%85-%70) istatistiklerinde maçı üstün tamamlasa da tie-break’lerde rakibine verdiği beş mini break maçtan yenik ayrılmasında en önemli faktör oldu.

İlk turu bay geçtiği Turkih Airlines Antalya Open’daki ilk maçında kaybetmekten kurtulamayan Benoit Paire, bu sezon  Lyon ve Marakeş’te iki ATP şampiyonluğu yaşamıştı.

26.06.2019 16:03:50