DZUMHUR ÇEKİLDİ, THOMPSON YARI FİNALE YÜRÜDÜ

Turkish Airlines Antalya Open’ın altıncı gününde yarı final mücadelesi için korta çıkan Damir Dzumhur, midesindeki rahatsızlık sebebiyle maçtan çekildi ve turnuvaya veda etti.

Jordan Thompson karşısında ilk seti 7-5 ile yitiren 5 numaralı seribaşı Damir Dzumhur, ikinci sette ilk oyun tamamlandıktan sonra 7-5, 1-0’da maçtan çekilme kararı aldı.

Antalya’ya son şampiyon unvanıyla gelen Sırp raket, bu sonuçla birlikte organizasyondaki sekiz maçlık galibiyet serisini de noktalamış oldu.

ATP turun bir diğer çim kort turnuvası Hertogenbosch’ta oynadığı finalin moraliyle Antalya’ya gelen dünya 45 numarası Thompson ise 66 dakika süren karşılaşmayı 9 ace üretip servis kırdırmadan tamamladı.

Turkish Airlines Antalya Open macerasına ilk turu bay geçerek başlayan Avustralyalı raket, turnuvada yoluna set kaybı yaşamadan devam ediyor.

THOMPSON’IN RAKİBİ KECMANOVİC

Turkish Airlines Antalya Open’da altıncı günün ilk maçında ise Viktor Troicki ve Miomir Kecmanovic karşı karşıya geldi.

İki Sırp raketi buluşturan karşılaşmayı 6-3, 6-4 ile iki sette bitiren 19 yaşındaki Kecmanovic, yarı finalde Jordan Thompson ile eşleşti.

Turnuvada sırasıyla Jaume Munar, Ugo Humbert ve Viktor Troicki’yi turnuvanın dışına iten Miomir Kecmanovic, kariyerinin ilk ATP finaline Antalya’da yükselmiş oldu.

27.06.2019 16:33:52